sing

The impact of chronic obstructive pulmonary disease on intensive care unit admission and 30-day mortality in patients undergoing colorectal cancer surgery: a Danish population-based cohort study

رشته : پزشکی

جهت دانلود رایگان مقاله انگلیسی اینجا را کلیک نمایید

چکیده
سابقه و هدف: بیماری انسدادی مزمن ریه (COPO) ممکن است خطر عوارض بعد از عمل و در نتیجه مرگ و میر پس از سرطان کولورکتال (CRC) عمل جراحی را افزایش دهد، اما شواهد نادری در این زمینه وجود دارد .
مواد و روش ها: ما این را بر اساس مطالعه همگروهی جمعیت در سراسر کشور در دانمارک داشته ایم ، از جمله تمام بیماران که تحت عمل جراحی CRC در دوره 2005-2011 قرار گرفتند و این شناسایی از طریق پایگاه داده های پزشکی ما بوده و بیماران بر اساس تاریخ COPO طبقه بندی شده اند .
ما بروز عوارض را در ارزیابی 30 روزه داشته ایم . محاسبه مرگ و میر 30 روزه در میان بیماران مبتلا به COPO با استفاده از روش Kaplan-Meier بوده است ما با استفاده رگرسیون کاکس برای محاسبه ساعت مرگ، کنترل، سن، جنس، نوع مراجعه، مرحله سرطان، حجم بیمارستان، بیماری های مربوط به مصرف الکل، چاقی و نمره همبودی اقدام کرده ایم .
یافته ها: 18302 بیماران جراحی CRC شناخته شده اند . از این تعداد، 7.9٪ تشخیص قبل از COPO داشته اند . در میان بیماران مبتلا به COPO، 16.1٪ بعد از عمل در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بودند، 1.9٪ با تنفس مصنوعی تحت درمان قرار گرفته، و 3.6٪ با تهویه غیر تهاجمی تحت درمان قرار گرفتند. در بیماران بدون COPO، این میزان 9.7٪، 1.1٪ و 1.1٪ بود. نرخ عمل مجدد 10.6٪ در بیماران با COPO و 8٪ در بیماران مبتلا به سرطان بدون COPO بود. مرگ و میر 30 روزه 13٪ (95٪ کلر 11.4٪ به 14.9٪) در میان بیماران مبتلا به COPO و 5.3٪ (95٪ کلر 5.0٪ به 5.7٪) در میان بیماران بدون COPO، مربوط به HR تنظیم 1.7 (95٪ کلر 1.5-2.0) بوده است .


جهت مشاهده فهرست مطالب اينجا کليک کنيد

با کليک بر روي دکمه دانلود به صفحه پرداخت هدايت ميشويد و ميتوانيد با کليه کارت هاي بانکي پرداخت را انجام دهيد

پس از پرداخت به صفحه دانلود منتقل ميشويد و ميتوانيد همان لحضه فايل را دانلود کنيد

براي دانلود روي دکمه زير کليک کنيد

در صورت هرگونه مشکل در خريد با شماره 9343-902-0930 تماس بگيريد