پیغام سیستم :

5000-515-599 سامانه پیام کوتاه

sing

رشته : ریاضی 

Stability of backward di erentiation formulas for Volterra integro-di erential equations

دانلود رایگان مقاله انگلیسی اینجا را کلیک نمایید

ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.

چکیده

ثبات عددی از روش مشتق برگشتی برای سیستم های خطی ولترا معادلات انتگرال با هسته پیچیدگی و هنجار لگاریتمی غیر مثبت بوده و  مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد .

کلمات کلیدی: ثبات؛ فرمول مشتق برگشتی؛ معادلات انتگرال

  1. مقدمه

تجزیه و تحلیل پایداری روشهای عددی برای ولترا انتگرال و انتگرال معادلات دیفرانسیل هنوز با مشکلاتی همراه است  . یعنی، با توجه به دلایل ذاتی مشتق گیری، حتی ساده ترین روش های عددی اعمال شده به یک معادله ولترا ،  منجر به تشکیل معادله ولترا گسسته (VDE) می شوند ،  که معادله تفاضلی با سفارشات نا محدود و تئوری ثبات از جمله معادلات گسسته به طور کامل توسعه یافته است.

در این مقاله ما سیستم های زیر حاوی هسته پیچیدگی خطی را درنظر می گیریم .

۱٫۱

و روشهای عددی در فرمول مشتق برگشتی  (BDF) [1] برای حل این موارد شکل می گیرند . روش BDF با  کلاس کلی تر از مربع بندی مستقیم (DQ) ، یک روش نزولی ارائه می کند .

۱٫۲

در اینجا ۰ =αjj,j ، …، K ضریبی از یک روش چند مرحله ای خطی معادلات دیفرانسیل معمولی هستند (برای مثال [۱۰]) و WN، ۱ وزن برای یک فرمول مربع خواهد بود .

در [۱۲]، با استفاده از مقیاس گسسته از قضیه پالی-وینر، تجزیه و تحلیل کامل همراه با ثبات انجام می شود  (۱٫۲)، در رابطه با P، (ج) حالت مربع در این زمینه شکل گرفته  و اعمال شده است  (۱٫۱) با توابع مثبت قطعی، سته اصلی را به شکل زیر داریم  :

۱٫۳

در [۸،۹] ثبات برخی از روش های از نوع (۱٫۲) با هسته کانولوشن نوع Hammerstein  خواهد بود  ، که بخش خطی مثبت بوده و  VIDE اسکالر خاص به طور  قطعی تجزیه و تحلیل شده است . در [۵] هر دو غیر پیچیدگی و پیچیدگی هسته  خطی این موارد در نظر گرفته می شود . در آن مقاله لازم نیست که هسته فرضیه قطعی و مختلف مثبت مورد نیاز را داشته باشیم  که منجر به پیچیدگی بسیار محدود خواهد شد  . اولین تلاش برای فرضیه در یک هسته خطی  با پیچیدگی متفاوت از (۱٫۳)  همراه بوده و ضعیف تر از آنهایی  می باشد ، که [۵] توسط نویسنده در [۱۴] ایجاد شده است .


جهت مشاهده فهرست مطالب اينجا کليک کنيد

با کليک بر روي دکمه دانلود به صفحه پرداخت هدايت ميشويد و ميتوانيد با کليه کارت هاي بانکي پرداخت را انجام دهيد

پس از پرداخت به صفحه دانلود منتقل ميشويد و ميتوانيد همان لحضه فايل را دانلود کنيد

براي دانلود روي دکمه زير کليک کنيد

در صورت هرگونه مشکل در خريد با شماره 4818-401-0933 تماس بگيريد
مطالب مرتبط

Related Posts