پیغام سیستم :

5000-515-599 سامانه پیام کوتاه

sing

رشته : پزشکی 

Low Back Pain

جهت دانلود رایگان مقاله انگلیسی اینجا را کلیک نمایید

کمر درد

شما تنها کسی نیستید که احساس کمر درد می کنید . حدود 80 درصد از بزرگسالان تجربه کمر درد در بعضی از زمانها را  در طول عمر خود دارند . این شایع ترین علت ناتوانی ناشی از کار بوده  و عاملی است که  منجر به از دست رفتن روز کاری می شود . در یک بررسی بزرگ، بیش از یک چهارم از بزرگسالان گزارش تجربه کمردرد در طی 3 ماه گذشته را داشته اند .

زنان و مردان به طور مساوی توسط تحت تاثیر کمردرد قرار می گیرند ، که می تواند به شدت کسل کننده باشد  درد مداوم ناگهانی، باعث ناتوانی شخص می شود . درد می تواند به طور ناگهانی به عنوان یک نتیجه از یک حادثه و یا با بلند کردن چیزی سنگین آغاز شود  ، یا آن را می توانید در طول زمان با توجه به تغییرات وابسته به سن از ستون فقرات داشته باشید . شیوه زندگی بی تحرک همچنین می تواند شرایط را برای کمر درد مهیا سازد ، به ویژه هنگامی که روال هفتگی ورزش بیش از حد کم شده و در آخر هفته افزایش یابد .

اکثر کمر درد ها  حاد، و یا کوتاه مدت است و از چند روز تا چند هفته طول می کشد. این امر منجر به حل و فصل مراقبت از خود و موانع موجود می شود . اکثر کمردرد حاد مکانیکی در طبیعت است، به این معنی است که یک اختلال در  آن وجود دارد .

اجزای پشت (ستون فقرات، عضلات، دیسک مهرهای و اعصاب) با هم تناسب دارند و حرکت می کند. کمر درد حاد به عنوان درد که بین 4 و 12 هفته طول می کشد تعریف شده است. کمردرد ، دردی است که به مدت 12 هفته یا بیشتر ادامه یابد حتی پس از آسیب اولیه و یا علت حاد تعریف شده است، کمر درد قابل درمان می باشد . حدود 20 درصد از افراد مبتلا به کمردرد حاد، درد مزمن کمر را  با علائم مداوم در یک سال خواهند داشت . در برخی موارد، درمان با موفقیت تسکین می یابد و کمر درد مزمن، اما در موارد دیگر درد علیرغم درمان طبی و جراحی همچنان ادامه دارد.


جهت مشاهده فهرست مطالب اينجا کليک کنيد

با کليک بر روي دکمه دانلود به صفحه پرداخت هدايت ميشويد و ميتوانيد با کليه کارت هاي بانکي پرداخت را انجام دهيد

پس از پرداخت به صفحه دانلود منتقل ميشويد و ميتوانيد همان لحضه فايل را دانلود کنيد

براي دانلود روي دکمه زير کليک کنيد

در صورت هرگونه مشکل در خريد با شماره 9343-902-0930 تماس بگيريد
مطالب مرتبط

Related Posts
logo-samandehi