پیغام سیستم :

5000-515-599 سامانه پیام کوتاه

sing

ترجمه مقاله سنتز کاتالیست NiFe204 برای اکسیداسیون ترجیحی مونواکسید کربن (PROX)

رشته : شیمی / فنی 

Synthesis of a NiFe2O4 catalyst for the preferential oxidation of
carbon monoxide (PROX

دانلود رایگان مقاله انگلیسی اینجا را کلیک نمایید

ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد

چکیده

هدف این اثر ، مطالعه کاتالیزور NiFe204 اسپینل در اکسیداسیون ترجیحی واکنش مونوکسید کربن به دست آمده توسط واکنش احتراق رجنتس تبدیل H2، CO و O2 و تبدیل محصولات CH4، H20 و CO2 می باشد ، پودر با توجه به سوخت شیمیایی آماده شد مفهوم و مشخصه XRD، TEM و آزمون کاتالیزوری را خواهیم داشت . الگوی XRD قله مشخصه فاز اسپینل را نشان می دهد. اندازه ذرات محاسبه شده توسط TEM 10.7 نانومتر بود. کاتالیزور ثابت می شود و بیشتر موارد انتخابی معرف برای تبدیل به O2 (89.5٪  در ۳۵۰ –c قرار می گیرند .

کلمات کلیدی: کاتالیزور NiFe204, اسپینل معکوس,اکسیداسیون ترجیحی

  1. مقدمه

هیدروژن در نظر گرفته سوخت استراتژیک یا تحت نظر اقتصادی و یا محیط زیست است . هیدروژن تولید شده از طریق بخار اصلاح متان یا اکسیداسیون جزئی از هیدروکربن ها معمولا حاوی ۰٫۵-۲٪ CO ]] است . این غلظت باید برداشته شود، توسط اکسیداسیون، چون CO حتی در مقادیر کم به عنوان سم عمل می کند و غیر فعال کردن کاتالیزور را خواهیم داشت . سه نوع از واکنش می تواند در واکنش اکسیداسیون انتخابی رخ دهد: (الف) CO اکسیداسیون:

CO + Yz02 – + CO2. (ب) اکسیداسیون H2: H2 + Yz02 – + H20؛ و (ج) CO هیدروژناسیون: CO + 3H2 – + CH4 + H20 [2]. اکسیداسیون ترجیحی( CO (PROX  جذاب ترین راه برای کاهش غلظت CO، در نتیجه تصفیه هیدروژن است. آهن حاوی اکسیدهای اسپینل (AB204) سیستم های جالب است و می تواند به چند فن آوری، از جمله تجزیه به دلیل توزیع کاتیونهای عجیب و غریب در سایت های چهار ضلعی و هشت وجهی برسد و این زمینه، هدف از این کار برای  مطالعه اسپینل NiFe204 بوده و  اعمال کاتالیزور به دست آمده توسط واکنش احتراق، ساختاری، خصوصیات مورفولوژیک و کاتالیزوری آن در اکسیداسیون ترجیحی( CO (PROX  با بیش از هیدروژن استفاده می شود.


جهت مشاهده فهرست مطالب اينجا کليک کنيد

با کليک بر روي دکمه دانلود به صفحه پرداخت هدايت ميشويد و ميتوانيد با کليه کارت هاي بانکي پرداخت را انجام دهيد

پس از پرداخت به صفحه دانلود منتقل ميشويد و ميتوانيد همان لحضه فايل را دانلود کنيد

براي دانلود روي دکمه زير کليک کنيد

در صورت هرگونه مشکل در خريد با شماره 9343-902-0930 تماس بگيريد
مطالب مرتبط

Related Posts
logo-samandehi