sing

رشته : عمومی 

Chapter 5 Different Classification and Analysis of Cultures

دانلود رایگان مقاله انگلیسی اینجا را کلیک نمایید

ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.

فصل ۵

طبقه بندی متفاوت و تجزیه و تحلیل فرهنگ ها

بحث ما ۴ مورد از تلاش های اصلی تاریخی را برای درک و توضیح شرایط خاص فرهنگها و پیامدهای آن بر رفتار مصرف کننده در بر می گیرد .  این تلاش ها توسط Riesman، Hofstede و Brislin ارائه شده است . اگرچه این چهار روش برای تجزیه و تحلیل فرهنگ متفاوت هستند، و  به شرح زیر دیده می شود، آنها مجبور به جدایی کامل  از این مجموعه  بوده ولمس نمی شوند .

طبقه بندی Riesman

Riesman (1953)  در درجه اول جامعه ایالات متحده را مورد بررسی قرار می دهد . با این حال، تحلیل همراه با  شایستگی تقریبا در تمام فرهنگ ها وجود دارد و او نظریه موجود  را با توجه به تغییر شخصیت امریکایی ها ارائه کرده است . او جمعیت آمریکا را به سه گروه طبقه بندی کرد: هدایت درونی مربوط به کارگردانی و سنت است. او اعتقاد داشت که مردم آمریکا عمدتا درون کارگردانی و فردگرا بوده اند ،  اما در طول زمان آنها تغییر شخصیت خود را با مثالی از همسالان و معاصران (Riesman 1953) خواهند داشت . در حالی که مردم درون کارگردانی  را بر اساس قضاوت خود و انگیزه درونی خود  دارند و راهبردی حرکت می کنند، از سوی دیگر، نشان می دهد که مردم بر اساس تعامل خود با همسالان خود حرکت می کنند. بنابراین، افراد برونگرا تر شده اند. در انتهای دیگر این طیف، مردم سنتی به کارگردانی توسط سنت محدود شده اند. این ممکن است در نظر گرفته شود  و تاکید افراطی بر تأثیرات عاطفی خواهد بود .

نظریه Riesman و برنامه های کاربردی آن مربوط به رفتار مصرف کننده از طریق پنج جنبه های رفتاری است . این اطلاعات، ارزش ها، الگوهای مصرف، رفتار خرید، و باز بودن به ایده های جدید، محصولات، و خدمات را ارائه خواهد کرد .

مدل ۵٫۱ یک خلاصه از این پنج جنبه را شکل می دهد . همانطور که در این نمونه دیده می شود، رفتار مصرف کننده بر اساس این عوامل خاص خواهد بود . شرح مختصری در زیر ارائه شده است.

We discuss four key historic efforts to understand and elaborate about specifics of cultures and their implications on consumer behavior. These efforts are by Riesman, Hall, Hofstede, and Brislin. Although these four approaches to analyzing culture are different, as seen below, they do have certain commonalities. They are neither totally isolated nor are they out of touch.


جهت مشاهده فهرست مطالب اينجا کليک کنيد

با کليک بر روي دکمه دانلود به صفحه پرداخت هدايت ميشويد و ميتوانيد با کليه کارت هاي بانکي پرداخت را انجام دهيد

پس از پرداخت به صفحه دانلود منتقل ميشويد و ميتوانيد همان لحضه فايل را دانلود کنيد

براي دانلود روي دکمه زير کليک کنيد

در صورت هرگونه مشکل در خريد با شماره 9343-902-0930 تماس بگيريد
مطالب مرتبط