پیغام سیستم :

5000-515-599 سامانه پیام کوتاه

sing

Increased adhesive events between endothelium and peripheral blood cells play a entral role in the initiation of thromboembolic events that frequently complicate the outcome f β-thalassemia

رشته : پزشکی، پرستاری

جهت دانلود رایگان مقاله انگلیسی اینجا را کلیک نمایید

زمینه

تعدد انفعالات بین اندوتلیوم و سلول های خون نقش کلیدی در شروع مسائل مربوط به ترومبوآمبولیک دارد که اغلب پیچیده بوده و نتیجه ی آن بتا تالاسمی خواهد بود .

هدف

هدف از این مطالعه بررسی اندوتلیال فعال و اختلال عملکرد و فعال شدن سلول های خون محیطی در کودکان مبتلا به بتا تالاسمی و ارتباط نشانگر فعال سازی اندوتلیال ، همراه با دیگر پارامترهای خونی در همان گروه می باشد ، و برای پیدا کردن این نشانگر ها به عنوان یک پارامتر ، پیش بینی های مربوط به عوارض عروقی در این بیماران انجام خواهد شد .

شرکت کنندگان و روش های خاص آنها

چسبندگی مولکول اندوتلیال ، چسبندگی بین مولکول-1 (ICAM-1)، چسبندگی سلول مولکول عروق -1 VCAM-1، چسبندگی ای – سلکتین در مولکول و اندوتلین 1 (ET-1) با استفاده از ایمونواسی مورد بررسی قرار می گیرد . آنتی ژن فعال سازی اولیه (CD69) در لکوسیت خون محیطی با استفاده از یک جریان کیتومتر در 55 واحد و بتا-تالاسمی (β-TM) به طور مشاهده شد. 15 مورد متوسط از این گونه (β-TI)، و 10 جز و 25 کودک همسان از نظر جنس و سن و سلامت مورد بررسی قرار گرفتند .

نتایج
سطح sICAM-1 در، sVCAM-1، و ET-1 در β-TM و β-TI به طور قابل توجهی بالاتر از مواردی می باشد که در تالاسمی مینور و گروه شاهد قرار می گیرد . سطح sVCAM-1 به طور قابل توجهی در بیماران که طحال آنها برداشته شده (P <0.001) بیشتر می باشد . سرم ICAM-1، sVCAM-1، و سطوح دیگر با هم رابطه مثبت دارند و در گروه β-TI β-TM ، اختلاف معنی دار (P <0.05 ET-1 به sVCAM-1 ( و مثبتی در ارتباط با گروه β-TM وجود دارد . فریتین ارتباط مثبت بین سرم ICAM-1، VCAM-1 می باشد ، و ELAMدر β-TM و β-TI دیده می شود . در ابتدایی ترین شکل بتا- تالاسمی، فریتین تنها با سرم ICAM-1 و VCAM-1 مثبت در ارتباط می باشد .بیان CD69 در لکوسیت در β-TM به طور معنی داری خواهد بود ، پس β-TI و سپس β تالاسمی از گروه شاهد بوده است .


جهت مشاهده فهرست مطالب اينجا کليک کنيد

با کليک بر روي دکمه دانلود به صفحه پرداخت هدايت ميشويد و ميتوانيد با کليه کارت هاي بانکي پرداخت را انجام دهيد

پس از پرداخت به صفحه دانلود منتقل ميشويد و ميتوانيد همان لحضه فايل را دانلود کنيد

براي دانلود روي دکمه زير کليک کنيد

در صورت هرگونه مشکل در خريد با شماره 9343-902-0930 تماس بگيريد
logo-samandehi